Apteczka na sezon jesienno-zimowy

Nadszedł wrzesień, co oznacza, że sezon jesienno-zimno czeka tuż za rogiem. Jak co roku wielu z nas zacznie kichać, kaszleć oraz cierpieć na dolegliwości ze strony gardła i uszu. W domowej apteczce nie może wtedy zabraknąć znanych, cenionych, jak również skutecznych preparatów, które pomogą stanąć na nogi
Apteczka na sezon jesienno-zimowy

Tego nie może zabraknąć zimą w domowej apteczce. Czy masz u siebie te leki?

 

Nadszedł wrzesień, co oznacza, że sezon jesienno-zimno czeka tuż za rogiem. Jak co roku wielu z nas zacznie kichać, kaszleć oraz cierpieć na dolegliwości ze strony gardła i uszu. W domowej apteczce nie może wtedy zabraknąć znanych, cenionych, jak również skutecznych preparatów, które pomogą stanąć na nogi.

 

Z dobrze wyposażoną apteczką reagujesz szybciej na przeziębienie


Wbrew pozorom dużo nie trzeba, by złapać katar, który zatka nos w sposób uniemożliwiający swobodne oddychanie i będzie przeszkadzał w spaniu.

 

Równie szybko łapiemy infekcje wywołujące ból gardła oraz trudności z przełykaniem. Do objawów współtowarzyszących zalicza się też uciążliwa chrypka, która zmienia Twój głos w bliżej nieokreśloną kakofonię dźwięków o zaskakującej barwie.

 

Prawdą jest, że żadna z powyższych dolegliwości nie zalicza się do grona tych poważnych i zagrażających życiu. Potrafią jednak uprzykrzyć codzienność, zaburzając skupienie, uniemożliwiając zaśnięcie, wprowadzając w stan rozdrażnienia. To wszystko potrafi mocno dać w kość.

 

Warto więc działać szybko, gdy tylko pojawią się pierwsze symptomy. Nie tylko dlatego, by uniemożliwić infekcji dalszy rozwój i pogorszenie stanu zdrowia z samopoczuciem włącznie, lecz także w celu złagodzenia już występujących objawów.

 

By działać skutecznie, a przede wszystkim szybko, warto mieć zawsze pod ręką zestaw pewnych medykamentów. Są to preparaty dostępne bez recepty w każdej aptece, ich zdobycie jest zatem łatwe. Niemniej jednak nie zawsze możesz wyjść po farmaceutyki, gdy np. nie masz z kim zostawić dzieci albo osoby starszej. Bywa też, że najbliższa apteka jest dość daleko. Najgorsze, co może Cię spotkać, to infekcja w weekend lub święta, kiedy niewiele punktów sprzedaży leków jest czynnych.

 

Warto więc wcześniej zadbać o aprowizację domowej apteczki, by to, co niezbędne, było pod ręką i nie zmuszało na do wędrówek na mrozie, wśród śniegu lub innych pogodowych niespodzianek.

 

Isla – naturalne pastylki na bolące gardło

 

To pojawia się nagle – niby nic nie dolega, lecz w pewnym momencie drapania w gardle nie sposób już ignorować. W dodatku masz chrypkę, przez którą trudno cokolwiek powiedzieć bez robienia pauzy na irytujące chrząknięcia. Suchość w gardle może przytrafić się każdemu, szczególnie narażone są na nią osoby przebywające w zanieczyszczonym środowisku, jak również ludzie pracujący w nadmiernie ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach.

 

Z pomocą przychodzą preparaty Isla, których unikalna formuła czerpie z darów natury. Roślinny ekstrakt z porostu islandzkiego znany jest z właściwości łagodzących zarówno w kaszlu, jak i chrypce. Zawarte w pastylkach składniki działają regenerująco na błonę śluzową gardła i jamy ustnej, pokrywając podrażnione miejsca izolującą warstwą. Dostępne są w kilku smakach, w dodatku są w pełni bezpieczne dla dzieci powyżej 4 roku życia, kobiet w ciąży, karmiących piersią, jak i dla diabetyków.

Prospan – zwalcza kaszel u małych i u dużych

 

Siłą preparatów Prospan jest opatentowany ekstrakt z bluszczu EA 575®, w którego składzie znajdują się saponiny. Lecznicze działanie ekstraktu potwierdzono w licznych badaniach i rzeczywiście pomaga on w wielu infekcjach układu oddechowego, działając z siłą składników, jakimi hojnie obdarza nas natura.

 

Syrop oraz pastylki do ssania Prospan zawierają suchy wyciąg z liści bluszczu pospolitego charakteryzującego się wysoką skutecznością leczenia przyczyn, jak również czynników powodujących kaszel. Preparaty ułatwiają odkaszliwanie, rozszerzają drogi oddechowe i pozwalają swobodniej oddychać. Z powodzeniem stosowany są także w stanach zapalnych oskrzeli, a także w szeregu innych infekcji.

 

Delikatny smak sprawia, że wszyscy chętnie zażywają Prospan. Również dzieci słynące z wybrednego gustu. Ale co ważne, syrop Prospan może być podawany już od 1 roku życia – nie zawiera alkoholu ani sztucznych barwników.

Nisita maść – gdy katar szczególnie dokucza

 

Nie każdy lubi i nie każdy toleruje krople do nosa lub aerozol rozsiewający mgiełkę tuż za przegrodą nosową. Za to praktycznie każdy od czasu do czasu cierpi na katar uniemożliwiający nieraz oddychanie oraz mówienie, utrudniający spanie, dokuczający wydzieliną zatykającą nosy na amen.

 

W udrażnianiu zatkanych nosów – tych dużych i tych zupełnie malutkich – pomoc niesie maść Nisita. Jest na tyle gęsta, by od razu nie wypłynąć z nosa, a jej składniki momentalnie nawilżają śluzówkę. Jednocześnie rozluźniają wydzielinę zalegającą w przewodach nosowych. Formuła maści ma za zadanie tworzyć także warstwę ochronną, by uniemożliwić patogenom wnikanie w głąb śluzówek – maść Nisita chroni tym samym przed infekcjami i może być stosowana profilaktycznie.

 

Nawilżające właściwości preparatu doceni każdy, kto pracuje w klimatyzowanych pomieszczeniach lub w środowisku o wysokim stopniu zapylenia i zanieczyszczenia powietrza. U dzieci doskonałe rezultaty daje przy użyciu razem z aspiratorem.

Nosko – pomoc w katarze u tych najmłodszych

 

Gdy dorosłemu przytrafi się katar, co jakiś czas sam wydmucha nos w chusteczkę i na jakiś czas może sobie ulżyć. Dzieci muszą się jednak tej sztuki nauczyć. Niemowlęta intuicyjnie oddychają przez nos, nie powinno zatem dziwić, że nieżyt kończy się niepokojem i płaczem, gdyż trudno im się oddycha.

 

Ze starszymi dziećmi jest niewiele lepiej, no bo jak wytłumaczyć im, że mają teraz wykonać mocne dmuchnięcie przez nos? Kiedyś do oczyszczania dziecięcych nosków używano gumowych gruszek – obecnie porzucono ten pomysł. Twarda końcówka drażniła napuchniętą już śluzówkę, w dodatku wnętrze instrumentu pełne było niedoczyszczonych resztek wyssanej flegmy.

 

Na szczęście dla dzieci mamy dziś aspirator Nosko – skuteczny i bezpieczny już od pierwszych dni życia. Wystarczy połączyć go z odkurzaczem, a jego konstrukcja obniży ciśnienie do poziomu idealnego nawet dla noworodków. Ulga jest natychmiastowa. Odciągnięta wydzielina trafia do zbiorniczka łatwego w czyszczeniu i już po minucie aspirator gotowy jest do ponownego użycia.

Otosan – codzienna higiena uszu, wsparcie podczas infekcji

 

Woskowina, która gromadzi się nadmiernie w przewodzie słuchowym, to problem dwojakiej natury. Po pierwsze, najczęściej przekłada się na pogorszenie słuchu i niepokojące szumy w uszach. Po drugie, może wywoływać dyskomfort i podejrzenia o brak higieny. Spray do uszu Otosan sprawdza się w obu przypadkach – będąc produktem ekologicznym i w pełni naturalnym, skutecznie usuwa nadmiar woskowiny, robiąc to szybko i bezboleśnie.

 

Preparat ma także działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, do tego antybakteryjne, co czyni go niezastąpionym wsparciem w trakcie infekcji uszu. W składzie sprayu Otosan znajdziesz m.in. oleje ze słodkich migdałów, ogórecznika lekarskiego, czarnej porzeczki oraz olejki z kwiatów pelargonii, goździków i jałowca. Nie znajdziesz za to śladu sztucznych barwników lub alkoholu.

Apteczka nie zastąpi lekarza ani badań

 

Pragniemy podkreślić i jednocześnie uczulić, że wymienione tu leki oraz wyroby medyczne nie stanowią remedium na choroby albo dolegliwości ze strony układu oddechowego. Jeśli objawy nie ustąpią po kilku dniach, bądź, co gorsza nasilą się, udaj się do lekarza zaczerpnąć porady. Być może medyk zaleci kontynuację leczenia produktami, o których piszemy – są one regularnie przez nich rekomendowane. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia staną się one solidnym wsparciem dla mocniejszych medykamentów, z których pomocą wrócisz do formy i pełni sił.

  • Czas czytania: 5 min
  • Data: 03.10.2023
contact

Skontaktuj się z nami już dzisiaj!