Syropy o składzie ziołowym na każdy rodzaj kaszlu

Praktyczne porady w obliczu zbliżającego się sezonu jesiennego.
Syropy o składzie ziołowym na każdy rodzaj kaszlu

Jak co roku o tej porze, zbliża się do nas dużymi krokami jesień, a więc sezon zwiększonej ilości  infekcji górnych dróg oddechowych.

 

Najczęstszą przyczyną infekcji dróg oddechowych, w niemalże 90% przypadków, są wirusy. Należą do nich adenowirusy, koronawirusy, rinowirusy, wirusy grypy i inne. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych o pochodzeniu wirusowym poza tzw. objawami ogólnymi, jak np.

✓ gorączka

✓ ogólne rozbicie

✓ ból głowy

✓ bóle mięśniowe

✓ osłabienie


 

 

Bardzo uciążliwymi i dominującymi objawami są również dokuczliwy kaszel czy chrypa jako efekt zapalenia i podrażnienia błony śluzowej gardła i dróg oddechowych. Objawy podrażnienia błony śluzowej dróg oddechowych występują nie tylko w trakcie infekcji, ale często utrzymują się jeszcze przez kilka czy kilkanaście dni po ustąpieniu choroby.


W leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych nie jest zasadne stosowanie antybiotyków, które nie są skuteczne wobec wirusów, lecz stosujemy przede wszystkim leczenie objawowe, polegające na podawaniu leków o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym jak i oczywiście produktów (leki / wyroby medyczne) łagodzących kaszel oraz chrypę.

 Szczególnie polecenia godne są syropy na kaszel o składzie ziołowym.

 

Najlepiej zawierające kilka składników czynnych, a zwłaszcza składniki ziołowe o wszechstronnym działaniu, tj. wykrztuśnym, powlekającym, osłonowym, przeciwzapalnym, których skumulowane działanie przynosi szybki i pozytywny efekt w każdym rodzaju kaszlu.


Do takich ziół należą m.in.

✓ porost islandzki

✓ bluszcz

✓ prawoślaz

✓ tymianek

✓ babka lancetowata

✓ prawoślaz

✓ czy podbiał


 


Przy wyborze preparatu na kaszel należy także kierować się jego objętością, większe opakowania pozwalają na stosowanie przez co najmniej kilka dni, najlepiej przez tydzień. Dla optymalnego wyboru konkretnego produktu na kaszel najlepiej udać się do apteki i zasięgnąć porady farmaceuty.

 

W przypadku, gdy objawy infekcji są szczególnie nasilone, z wysoką gorączką, a wykrztuszana wydzielina ma brudnoszary lub brudnozielony odcień, towarzyszą im duszność i inne niepokojące objawy, jak i w przypadku gdy zastosowane samoleczenia nie przynosi efektu, należy skierować się po poradę do lekarza pierwszego kontaktu. 

  • Czas czytania: 3 min
  • Data: 25.08.2022
contact

Skontaktuj się z nami już dzisiaj!